سراپرده نور

آشنایی با الکافی مهم ترین کتاب حدیثی شیعه اثر دانشمند فرزانه ثقة الاسلام محمد بن یعقوب کلینی

بزرگداشت استاد «حسین استاد ولی» و رونمایی از ترجمه اصول کافی
ساعت ۱٠:۱٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: ترجمه اصول کافی ،حسین استاد ولی

 

به گزارش خبرگزاری مهر،شهرداری منطقه 3 در راستای تجلیل و بزرگداشت نخبگان و شخصیت‌های علمی، مراسم بزرگداشت استاد «حسین استاد ولی»مترجم زبردست قرآن و نهج‌البلاغه و حدیث‌شناس بزرگ را عصر چهارشنبه 11 آبان ماه در مجموعه فرهنگی قلهک برگزار می‌کند.

 در این  مراسم ضمن تقدیر از شخصیت علمی، از آخرین اثر وی، تصحیح، ترجمه و اعراب‌گذاری  کتاب شریف «اصول کافی» رونمایی خواهدشد.

 پیش از این  از حسین استادولی به عنوان خادم قرآن و همچنین مترجم برتر در حوزه دین در کشور تقدیر شده‌است.
کتاب «الامالی» تالیف شیخ مفید به تحقیق و تصحیح استاد ولی نیز در دوره دوم کتاب سال جمهوری اسلامی ایران برگزیده شده‌است.

حسین استاد ولی در سال 1331 ، در تهران متولد شد. در سال 1348 هم زمان با تحصیل در دوره متوسطه، شب‌ها پس از نماز مغرب و عشاء به مسجد مرحوم حاج ملا محمد جعفر معروف به حوزه علمیه حضرت آقای شیخ احمد مجتهدی تهرانی می رفت و به فراگیری علوم ادبی و دینی می پرداخت، او درس دینی را تا سطح لمعه در آنجا فراگرفت.

استاد ولی، فراگیری علوم دینی را هم چنان پس از این دوره ادامه داد و توانست در این مدت محضر درس اساتید بزرگی را درک نماید. وی کار ترجمه و تصحیح را از سال 1354 نزد استاد غفاری آغاز نمود و در این مدت آثار زیادی به چاپ رساند.
از جمله آثار شاخص ایشان ترجمه قرآن کریم و ترجمه نهج‌البلاغه است
 
مراسم بزرگداشت استاد «حسین استاد ولی» ساعت:18:30 روز 11 آبان ماه، در مجتمع فرهنگی قلهک‬ واقع در خیابان شریعتی، خیابان یخچال،‬ برگزار می‌شود و ورود برای عموم نیز آزاد است.
منبع: مهر